slonko - komentarze


Paulo Coelho - "Na brzegu rzeki Piedry-usiadłam i płakałam" - fragment


„…Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. więcej choć nie wpadłeś jeszcze w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej przez trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu-czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to czego tak bardzo im brak. A Ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość…”



Kiedy rok temu czytałam tą książkę i kiedy przeczytałam ten fragment, pomyślałąm że Paulo Coelho nie odkrył nic nowego, wiadomo, że jeśli się kocha to pragnie się tej miłości, ale żeby od razu porównywać to do narkotyku?...niedawno okazało się że się myliłam, bardzo się myliłam...Rok temu kochałam, ale można powiedzieć, że była to miłość platoniczna, nie miałam możliwości przekonać się jak ona smakuje, jak to jest, gdy ta druga osoba chociaż przez chwilkę odwzajemnia to uczucie. Teraz wiem, że porównanie miłości do narkotyku było jak najbardziej trafne. gdy chociaż troszkę poczujesz jak ona smakuje(gdy jest odwzajemniona) chcesz, aby ten smak, to uczucie tej słodkości trwało wiecznie.

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


Tak napisali inni:
12.11.2004 :: 21:00 :: pw195.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl

misiaczek

Nie wpisałam nicku. To wpadnij kiedyś.
12.11.2004 :: 20:58 :: pw195.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl

Hejka. Fajny blog. Jestem tu pierwszy raz. Może wpadnij kiedyś do mnie. Pozdrawiem
12.11.2004 :: 19:29 :: 80.51.246.78

bard

cee! dzięki za komentarze :) są świetne :) TY tes mas wypas blogasek i oby tak dalej! tsymaj fason :) powodzenia w prowadzeniu bloga :]
12.11.2004 :: 19:10 :: dky124.neoplus.adsl.tpnet.pl

kasienka54

ale tu ciemno... Ale fajnie i spoxik klimat... Powodzenia w dalszym prowadzeniu.. I zapraszam do mnie www.kasienka54.talk.pl
12.11.2004 :: 19:10 :: dky124.neoplus.adsl.tpnet.pl

kasienka54

ale tu ciemno... Ale fajnie i spoxik klimat... Powodzenia w dalszym prowadzeniu.. I zapraszam do mnie www.kasienka54.talk.pl
12.11.2004 :: 16:54 :: 80.48.255.148

sloncezakrotko.

jedna z moich ukochanych książek... Polecam jeszcze
12.11.2004 :: 16:52 :: host125.net.pulawy.pl

areti

Tak... ktos mi powiedzial, ze po latach to uczucie zastepuje przyzwyczajenie. Co ja o tym niby wiem:/ Pozdrawiam!
12.11.2004 :: 15:16 :: host-62-141-193-43.gorzow.mm.pl

smallvile

Dokładnie Pozdrawiam i zapraszam do mnie... papa
Talk.pl :: Wróć